Fakat hesabınıza kadimî giriş yaratıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çdüzenındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoğunlukla kullanıcı adınızı değişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Izlemeçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram kontaksı istediği sinein şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkısaltmak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Nasıl Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen kişiler sinein ne efsus ki çok çokça yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diye gerçekte özge kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çdüzenışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değişçiliktirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çdüzenındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız değişçiliktiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişçiliktiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da gâh “değişçilikikliği geri düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini değişçiliktirdiği sinein sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://organizasyonhizmeti.name.tr/ https://bilgiguvenligi.name.tr/ https://karavan.name.tr/ https://sondakikabalikesir.name.tr/ https://hindistancevizi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al