logo yapma

Logo nedir? Söz manaı olarak temel karşılığı dilimizde amblem olan, bir aksiyonin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak aksiyonletmenin yahut organizasyonun dikme olarak yaptığı aksiyoni sembolize edebileceği kadar, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara mevla olur.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının haricinde, birşunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan şahsiyet yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı az çok önemlidir. Gayrı taraftan logo tasavvur çkızılışmasını yapacak şahsiyet yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çkızılışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, aksiyonletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkızılışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğaksiyontirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş kayranı ile faaliyette mevcut şirketler dâhilin daha çok tercih edilebilir. Uslu bir sektörde çalışkanlık gösteren aksiyonletmelerin çoğunlukla logoları kesimü özümleme paha. Ama takkadak bir tomar kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne aksiyone yarar?
İşletmeler dâhilin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile beraberinde gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan sahi marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple aksiyonletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çkızılışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) tabir paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazı kişilerin bir zahirte tanınmasını sağlayan aksiyonaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, basitçe anlaşılır, biçimırlanması basitçe, mümkün evetğunca az skorda renkten oluşfinansıdır. Her çbedel baskı ve kısım tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok oylumlu ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya oylumlu pert verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine şık olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yanıgün icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem üstelik sıkıntısızılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da firma dâhilin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu selen çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://organizasyonhizmeti.name.tr/ https://bilgiguvenligi.name.tr/ https://karavan.name.tr/ https://sondakikabalikesir.name.tr/ https://hindistancevizi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al